Filmy aktywista

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje aktywista. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Albert (Pio Marmaï) i Bruno (Jonathan Cohen) są nadmiernie zadłużeni i w końcu na ścieżce stowarzyszeniowej, którą wspólnie podążają, spotykają młodych działaczy na rzecz ochrony środowiska. Bardziej przyciągani darmowym piwem i frytkami niż kłótniami, stopniowo i bez przekonania przyłączają się do ruchu...
Biograficzny film w reżyserii Gusa Van Santa opowiadający historię Harveya Milka (Sean Penn), który został zamordowany w 1978 roku. Był on pierwszym politykiem zasiadającym we władzach miejskich jawnie walczącym o prawa dla homoseksualistów.
Rok 1989. Zbyszek Butryn (Edward Żentara), działacz "Solidarności", po wydarzeniach 13 grudnia 1981 roku postanowił zostać w Stanach Zjednoczonych. Jego żona Teresa (Ewa Wiśniewska), przestała utrzymywać z nim kontakt. Aby mąż nigdy nie odnalazł jej i dzieci, postanowiła zmienić nazwisko, pracę, a także się przeprowadzić. Niestety wskutek wypadku samochodowego kobieta umiera i osieraca 15-letniego Piotra (Janusz Onufrowicz) oraz 8-letnią Karolinę (Anna Mucha). Dzieci trafiają do dwóch różnych domów dziecka. Pewnego dnia nastolatek odkrywa, że jego ojciec żyje i mieszka w Polsce, o czym informuje także swoją młodszą siostrę. Chłopak ucieka z placówki, by odnaleźć rodzica. Niebawem sierociniec opuszcza też martwiąca się o brata dziewczynka.


Ryu chce zostać dawcą nerki dla swojej chorej siostry, jednak okazuje się, że nie jest odpowiednim dawcą. Na dodatek przez to, że ciągle musi się nią zajmować, zostaje zwolniony z pracy za opuszczenie zbyt dużej ilości godzin. Dostaje tylko 7,000 dolarów odprawy. Postanawia sprzedać swoją nerkę na czarnym rynku, jednak zostaje oszukany i w ten sposób nie ma ani pieniędzy ani nerki. Na domiar złego traci całą odprawę. Wtedy jego dziewczyna proponuje, żeby porwać dziecko bogatego biznesmana, twierdząc że porwanie w dobrej wierze nie jest przestępstwem.
Opowieść o towarzyskich i finansowych powiązaniach najbardziej wpływowych ludzi świata, o ich tajemnicach skrzętnie ukrywanych przed opinią publiczną. To film jednocześnie przerażający i zdumiewająco zabawny. Reżyser z błyskotliwą ironią ujawnia i zestawia ze sobą fakty tak szokujące, że zrobiono wiele, aby nie dopuścić do dystrybucji tego filmu. Nie udało się.
Listopad 1984 r., Izba Zatrzymań Hohenschönhausen. Kapitan Gerd Wiesler (Ulrich Mühe) skutecznie i bezlitośnie przesłuchuje więźnia podejrzanego o pomoc przyjacielowi w ucieczce z kraju. Wiesler nagrywa przesłuchanie, żeby zaprezentować metody używane dla pozyskania zeznań jako przykład swoim uczniom w Wyższej Szkole Stasi. Na premierze sztuki Georga Dreymana (Sebastian Koch), Wiesler ma okazję obserwować autora i odtwórczynię głównej roli, piękną aktorkę Christę-Marie Sieland. Wkrótce Anton Grubitz (Ulrich Tukur), zarządzający Departamentem Kultury w Stasi, wyda Wieslerowi rozkaz prowadzenia stałego nadzoru nad pisarzem, którego minister Hempf (Thomas Thieme) podejrzewa o nielojalność wobec Niemieckiej Socjalistycznej Partii Jedności.

Selma

6,4
7,5
Po odebraniu Pokojowej Nagrody Nobla, Martin Luther King (David Oyelowo) wraca do USA, gdzie czekają go nowe wyzwania. Jest rok 1965, a walka o prawa obywatelskie Afroamerykanów wchodzi w decydującą fazę. Z miasta Selma w kierunku Montgomery wyrusza marsz protestacyjny, brutalnie spacyfikowany przez siły porządkowe działające z polecenia słynącego z rasistowskich poglądów gubernatora George'a Wallace'a (Tim Roth). Jednak poruszająca relacja telewizyjna, pokazująca rozbicie pokojowego demonstracji, sprawia, że do Selmy z całego kraju ściągają ogromne rzesze ludzi o różnym kolorze skóry i wyznaniu. W stronę Montgomery kieruje się wielotysięczny tłum, któremu przewodzi sam King. Prezydent USA Lyndon Johnson (Tom Wilkinson), świadomy, że gubernator Wallace zrobi wszystko, by demonstranci nie zaznali spokoju, gorączkowo szuka rozwiązania, które pozwoli uniknąć rozlewu krwi i szeroko relacjonowanej przez media katastrofy wizerunkowej demokratycznej Ameryki.
Polska, rok 2028. Aktywista Szymon zamierza popełnić samobójstwo w noc sylwestrową. Zmienia jednak zdanie, kiedy w śmieciach znajduje porzuconą niewolnicę.
Młoda i ambitna agentka Sarah Moss (Brit Marling) zostaje zatrudniona przez prywatną firmę wywiadowczą. Otrzymuje zadanie infiltracji niebezpiecznej grupy anarchistycznej znanej pod nazwą The East (Grupa "Wschód"), prowadzącej działalność przeciwko wielkim korporacjom i ich liderom, którzy, jak się wydaje, uniknęli kary za zbrodnie przeciwko ludzkości. Działalność Grupy "Wschód" nasila się, a Sarah coraz bardziej ją rozumie i angażuje się. Jej życie jest w niebezpieczeństwie...
Oparta na faktach historia Rona Stallwortha, który nie tylko stał się pierwszym czarnoskórym detektywem pracującym w wydziale policji Colorado Springs, lecz także zdołał ośmieszyć próbujący powrócić do łask Ameryki Ku Klux Klan. Podczas gdy Stallworth wchodzi w coraz bardziej merytoryczne dyskusje telefoniczne z wysoko postawionymi członkami Klanu, w kontaktach na żywo zastępuje go kolega żydowskiego pochodzenia, Flip Zimmerman. Stawiając czoła różnym przeciwnościom losu oraz zaskakującym ułomnościom natury ludzkiej, obaj policjanci udowadniają, że dla chcącego nie ma rzeczy niemożliwych.
Słowa kluczowe

Proszę czekać…